Artykuły

1 X na cmentarzu i w bibliotece

1 października 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Gerarda Labudy udali się na cmentarz w Luzinie aby uczcić pamięć swojego patrona składając kwiaty i zapalając znicze.
W piękny październikowy dzień - dzień inauguracji roku akademickiego- Gerard Labuda udał się w długą podróż. Pozostawił po sobie wielki dorobek naukowy dla potomnych.
Okazją do wspomnień i pogłębienia wiedzy o profesorze była wizyta w Bibliotece Publicznej w Luzinie im. Leona Roppla podczas której pani dyrektor podzieliła się wspomnieniami dotyczącymi osoby profesora.

Czytaj więcej...

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W piątek, 28 września 2018 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Społeczność szkolna oddawała głosy na sześciu kandydatów, którzy zaprezentowali się na plakatach wyborczych. Dzięki temu każdy uczeń miał okazję zapoznać się z pomysłami na funkcjonowanie Samorządu Uczniowskiego w szkole i wybrać swoich przedstawicieli.
W wyniku głosowania najwięcej głosów otrzymali i tym samym zostali przedstawicielami wszystkich uczniów w szkole:


Nikodem Dzienisz z klasy 3 e – przewodniczący
Amelia Gruba z klasy 3 d – zastępca przewodniczącego
Marcelina Litwin z klasy 8 h – sekretarz


Gratulujemy i życzymy powodzenia!

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

W dniu 26 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy i promuje naukę języków obcych stanowiących narzędzie do osiągnięcia wzajemnego zrozumienia pomiędzy różnymi kulturami.

Czytaj więcej...

Medale dla luzińskich biegaczy.

W dniach 22-23 września 2018 na Mazurach w okolicach miejscowości Ruciane Nida odbyły się zawody w Biegach na Orientację pod nazwą „Puchar Puszczy Piskiej”. Zawody te były jednocześnie Mistrzostwami Warmii i Mazur w Biegu na Orientację. Rozegrano dwa biegi: średniodystansowy i klasyczny. W obu biegach bardzo duże sukcesy odnieśli zawodnicy z Luzina. W biegu średniodystansowym zdobyto trzy medale:

- Karolina Głombiowska - złoty medal w kategorii juniorek młodszych (15-16 lat)
- Wiesław Szmidtka - srebrny medal w kategorii weteranów
- Natalia Teclaf - brązowy medal w kategorii młodziczek (13-14 lat)

Czytaj więcej...

Z wizytą w wejherowskich muzeach

18 września uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami historii zwiedzali wejherowskie muzea. Tego dnia nie tylko dopisała pogoda, ale również ilość i jakość atrakcji. Wycieczka po Wejherowie - naszym mieście, w którym nie można się nudzić, rozpoczęła się od zwiedzenia Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, gdzie pan Roman Drzeżdżon w niezwykle interesujący sposób opowiadał o muzycznych instrumentach Kaszub, kalendarzach kaszubskich oraz omówił wystawę fotograficzną pt. „Kaszubi z Jones Islands”. Sporym zainteresowaniem cieszyła się wystawa biograficzna „Gerard Labuda-człowiek i naukowiec”.

Czytaj więcej...

Uczestnicy XX Światowego Zjazdu Kaszubów

7 dzień lipca 2018 roku z pewnością na zawsze zapisze się w historii Luzina. Tego dnia ta pomorska, kaszubska wieś stała się gospodarzem XX Światowego Zjazdu Kaszubów. Po przyjeździe pociągu Transcassubia, przemarszu na plac kościelny przy Parafii św. Wawrzyńca i przeżyciu liturgii Mszy Świętej wszyscy uczestnicy udali się pieszym korowodem na teren wokół Szkoły Podstawowej nr 2 im prof. Gerarda Labudy. Szczególnym gościem XX Zjazdu Kaszubów był Prezydent RP Andrzej Duda, który dokonał odsłonięcia obelisku upamiętniającego Patrona Szkoły - Profesora Gerarda Labudę w asyście wójta gminy Luzino Jarosława Wejera, starosty powiatu wejherowskiego Gabrieli Lisius oraz dyrektora SP nr 2 w Luzinie Kazimierza Bistronia.

Czytaj więcej...