Artykuły

Magda z matematyką na miarę województwa...

25 stycznia nasza ucznnica MAGDALENA SIELAFF z klasy IIIa z pięknym wynikiem przeszła eliminacje rejonowe kuratoryjnego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.


Przed naszą uczennicą etap wojewódzki, który odbędzie się 15 marca 2019 r. w Gimnazjum nr 26 im. Jana III Sobieskiego w Gdańsku.

Czytaj więcej...

Dawid Grubba brązowym medalistą mistrzostw powiatu w halowej lekkoatletyce

Dnia 21 stycznia w Rumi odbyły się Mistrzostwa powiatu w halowej lekkoatletyce. Nasza szkoła wystartowała w nich po raz pierwszy od kilkunastu lat. Rozegrano pięć konkurencji: sprint na 30 m oraz biegi długie (600 m dziewcząt i 1000 m chłopców), a także skok w dal z miejsca, skok wzwyż i pchnięcie kulą.

Czytaj więcej...

Chemia przyciąga!

17 stycznia 2019 roku w Salezjańskim Gimnazjum w Rumi odbył się Powiatowy Konkurs z Chemii, w którym między innymi wzięła udział uczennica z naszej szkoły, Magdalena Sielaff z klasy IIIe. Konkurs ten miał za zadanie rozpoznawanie i rozwijanie zainteresowań wśród uczniów w dziedzinie chemii. Wymagał on od uczestników znajomości materiału znacznie wykraczającego poza podstawę programową. Uczeń musiał posługiwać się prawidłową terminologią chemiczną, korzystać z różnych źródeł informacji i zastosować zdobytą wiedzę w rozwiązywaniu zadań problemowych.

Czytaj więcej...

Sukces Agaty w Konkursie Języka polskiego

Udział w konkursach przemiotowych cieszy się co roku wielką popularnością wśród naszych uczniów. Pasjonaci poszczególnych przedmiotów mogą się w nich wykazać swoją wiedzą i umiejętnościami. Co więcej, wysokie miejsce w etapie wojwódzkim konkursu pozwala na zwolnienie z danego zakresu odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego. Dodatkowymi zaletami uzyskania tytułu laureata konkursu przedmiotowego jest roczna ocena celująca z danego przedmiotu oraz, co najważniejsze, przyjęcie w pierwszej kolejności do wybranej publicznej szkoły ponadgimnazjalnej.

Czytaj więcej...

Podziękowania z ministerstwa

Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało naszej Szkole dyplom w podziękowaniu za wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej” , które odbyło się w piątek 9 listopada 2018r. o godz. 11:11. Wówczas społeczność szkolna przemaszerowała pod upamiętniający odzyskanie niepodległości baner, znajdujący się na ścianie budynku i po krótkim przedstawianiu przez dyr. K.Bistronia zarysu historycznego zniewolenia Polski, wybrzmiały w ustach cztery zwrotki „ Mazurka Dąbrowskiego”.


Pamięć o tej chwili na długo zagości w naszych sercach.

 

N. Kupska