Artykuły

Najmłodsi świętowali DEN

Dnia 13 października uczniowie klas 2 wystąpili z programem artystycznym z okazji Dnia Edukacji Narodowej przypadającego na dzień 14 października. Na Akademię została zaproszona Szanowna Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne, pracownicy administacji oraz uczniowie klas najmłodszych.
Dzieci w prostych słowach wierszy i piosenek wyraziły wdzięczność płynącą prosto z serc za trud wkładany przez nauczycieli w ich wychowanie i kształcenie.

 

Czytaj więcej...

Pożegnanie Wiesława Szmidtki w Dniu Edukacji Narodowej

Dnia 12 października w naszej szkole miała miejsce uroczystość z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej oraz pożegnania przechodzącego na emeryturę nauczyciela Wiesława Szmidtki. Był to moment zarówno wzruszający, wspomnieniowy jak i podziękowań. Wśród społeczności szkolnej przybyli także zaproszeni goście min, starosta wejherowski p. Gabriela Lisius, wicewójt gminy Luzino p. Marzena Meyer, przewodniczący Komisji Społecznej Rady Gminy Luzino p.Wiesław Trepczyk oraz jego zastępca p.Sylwester Piątek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Luzinie p. Dariusz Rompca, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo - Wychowawczych p. Andrzej Byczkowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Strzebielino w Luzinie p. Mariusz Kaliszewski, leśniczy p. Krzysztof Bober oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Justyna Orzeszek.

Czytaj więcej...

DEN

 

Dzień Poczty Polskiej i Znaczka Pocztowego w klasie I A

W piątek 08.10 dzieci z klasy I a obchodziły Dzień Poczty Polskiej i Znaczka Pocztowego. Z tej okazji uczniowie uczestniczyli w zajęciach podczas których: poznali zawód listonosza i jego obowiązki oraz symbol Poczty Polskiej. Dzieci, dowiedziały się również jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, by w końcu trafić do naszej skrzynki pocztowej oraz jak prawidłowo wysłać list i w jakim miejscu przyklejać znaczek pocztowy.

Czytaj więcej...

Jesień w klasie I a

Uczniowie podczas jesiennych spacerów z rodzicami nazbierali kasztanów, żołędzi, jarzębiny, szyszek, liści, które przyniosły do szkoły. Nie zabrakło również warzyw i owoców. Z przyniesionych darów powstał jesienny kącik przyrodniczy.

Jesienne dary wykorzystaliśmy jako liczmany, a także posłużyły one do wykonania dzieł plastycznych, m.in. portretu Pani Jesień, ludzików oraz zwierzątek kasztanowych.

Czytaj więcej...

II miejsce w sztafecie - Reda 2021

Dnia 6.10 2021 r. na stadionie w Redzie po raz kolejny odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody zakończyły się dla sztafety dziewcząt bardzo dobrym wynikiem. Po zaciętej walce do samej linii mety uczennice z Luzina, w składzie: Martyna Wolter 8l, Julta Lademann 8d, Dorota Mionskowska 8k, Małgorzata Dampz 7b, Natasza Lademann 8d, Kinga Kobiela 8b, Zuzanna Dąbk 8k, Kornelia Dampc 7b stanęły na drugim miejscu podium.

Czytaj więcej...