Artykuły

Konkurs plastyczny: „Gerard Labuda – wielbiciel Kaszub i miłośnik nauki”

Na przełomie października i listopada w naszej szkole został zorganizowany, kolejny raz, konkurs plastyczny popularyzujący naszego patrona prof.

Gerarada Labudę. Była to niebywała okazja do pobudzania wiedzy na temat tego wielkiego Kaszuby. Jednocześnie uczniowie mogli rozwijać swoje talenty, kreatywność oraz kształtować wyobraźnię plastyczną. Zadanie polegało na wykonaniu portretu dowolną techniką plastyczną. Należy podkreślić, iż starsza młodzież zdecydowała się na wykonanie prac głównie w ołówku, młodsi natomiast chętniej korzystali często z kredek.

Czytaj więcej...

Awans do etapu wojewódzkiego kuratoryjnego Konkursu Biologicznego

W wyniku bardzo trudnych eliminacji szkolnych, do etapu rejonowego konkursu zakwalifikowano 38 uczniów szkół podstawowych z powiatu wejherowskiego. Eliminacje rejonowe odbyły się 12 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie. Szkołę Podstawową nr 2 w Luzinie reprezentowali: Małgorzata Gafka z klasy 8f i Stanisław Loewnau z klasy 8e.


Z dumą informujemy, że Stanisław Loewnau z wynikiem 78% zajął 4 miejsce i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Małgosia Gafka, pomimo bardzo dobrego wyniku (63%) niestety nie zakwalifikowała się – do awansu potrzebnych było co najmniej 70%.

Czytaj więcej...

WARSZTATY Z GIPSEM W ROLI GŁÓWNEJ

16 grudnia w naszej szkole dzieci z klas pierwszych wzięły udział w warsztatach gipsowych. Podczas tych zajęć zapoznały się z procesem powstawania odlewów począwszy od przygotowania masy gipsowej, aż po suche odlewy. Warsztaty gipsowe są formą edukacji, która pozwala na rozwinięcie się u dzieci zdolności manualnych oraz kreatywnego myślenia.

Czytaj więcej...

Sukces Oliwii w kuratoryjnym Konkursie Języka Polskiego

Uczennica naszej szkoły – Oliwia Iwińska z klasy 8d zakwalifikowała się do kolejnego, wojewódzkiego etapu Konkursu Języka Polskiego. Eliminacje wojewódzkie odbędą się 7 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Wejherowie. Oliwię czekają więc bardzo pracowite ferie.

Czytaj więcej...

Szkoła obdarowana sukcesem uczniów

Już po raz 26. odbyło się rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego „Gwiazdka tuż... tuż...”. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 19 grudnia 2019 r. w murach Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej.


Jak co roku uczniowie z naszej szkoły, zachęceni sukcesami swoich poprzedników, licznie zaangażowali się w przygotowanie prac konkursowych. Naszym utalentowanym podopiecznym udało się pokonać ogromną konkurencję (łącznie wpłynęło 1580 prac plastycznych i literackich!) i znaleźć się w szacownym gronie 197 nagrodzonych.

Czytaj więcej...

Klasowe Jasełka

17 grudnia uczniowie klasy I b pod kierunkiem wychowawczyni Mirella Musiał zaprezentowali swoim rodzicom, dziadkom, krewnym przedstawienie bożonarodzeniowe Jasełka. Mali aktorzy w ciekawych strojach, z wielkim zaangażowaniem, wcielili się w role Marii, Józefa, aniołów, pasterzy, mieszkańców Betlejem i dzieci. Pięknie zaśpiewali znane kolędy i pastorałki.

Czytaj więcej...