Artykuły

Wspomnienie o naszym patronie – prof. Gerardzie Labudzie

1 października jest dniem szczególnym dla społeczności naszej szkoły. W tym dniu wspominamy postać naszego patrona – prof. Gerarda Labudę. Pamiętamy o jego zasługach dla nauki polskiej, mediewistyki. Był tytanem pracy, szanowanym obywatelem, a przede wszystkim Kaszubą i wielkim patriotą. Minęło już 9 lat od śmierci Profesora, a pamięć o Nim jest ciągle żywa.

Czytaj więcej...

Europejski Dzień Języków

W roku szkolnym 2019/2020 po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy i promuje naukę języków obcych stanowiących narzędzie do osiągnięcia wzajemnego zrozumienia pomiędzy różnymi kulturami.

Czytaj więcej...

Sukces - z Erasmusem+ po Europie

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy od bardzo dobrej informacji – składany w marcu 2019 roku wniosek został zaakceptowany przez Agencję Narodową Programu Erasmus+ i w latach 2019-2021 nasza szkoła będzie realizowała międzynarodowy projekt współpracy szkół. Projekt zatytułowany jest „The Family We Call Europe” i powstał we współpracy ze szkołami z Hiszpanii, Litwy i Grecji.

Czytaj więcej...

Dzień Emotikon w klasie I b

W dniu 19 września uczniowie klasy I b obchodzili Dzień Emotikon. Z tej właśnie okazji wszyscy przyszli do szkoły ze znakiem buźki. Podczas zabaw uczyli się umiejętności wyrażania swoich uczuć i różnego rodzaju emocji: radości, smutku, gniewu, strachu, złości. Niespodzianką na zakończenie, były żółte lizaki z wesołą minką od kolegi z klasy.

Czytaj więcej...

Segregacja ważna sprawa

Uczniowie klasy I b wzięli udział w tegorocznej edycji SPRZĄTANIA ŚWIATA – POLSKA 2019 r., która przebiegała pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”. Zanim wyruszyli zbierać śmieci, 20 września na warsztatach ekologicznych poznali zasady segregowania śmieci. Potem sami grupowali „surowce wtórne’ ze względu na materiał z którego są wykonane.

Czytaj więcej...

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 28 września. Święto to obchodzimy w naszym kraju od 2001roku. W tym roku święto wypadło w sobotę, więc uczniowie klas pierwszych spotkali się na wspólnym czytaniu w poniedziałek 30 września. W świetlicy szkolnej z zaciekawieniem wysłuchali ciekawych opowiadań z książeczki „Gang Słodziaków.

Czytaj więcej...