Artykuły

Sadzenie drzew

W piątek, 05.04.2019r. w Kębłowie odbyła się akcja środowiskowa polegająca na sadzeniu drzew, w której udział wzięli m.in. uczniowie klasy 7f ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Luzinie. Na miejscu dzieci spotkały się z przedstawicielami nadleśnictwa, którzy, po krótkiej pogawędce mającej na celu podkreślenie znaczenia drzew dla środowiska oraz dobrego samopoczucia mieszkańców, poinstruowali młodzież, jak odpowiednio przeprowadzić zalesienie terenu.

Czytaj więcej...

LAUREACI VI MŁODZIEŻOWEGO SEJMIKU EKOLOGICZNEGO W BOLSZEWIE

Udział w VI Sejmiku Ekologicznym w Bolszewie zakończył się z ogromnym sukcesem dla uczniów naszej szkoły. W kategorii klas VII – VIII SP wywalczyliśmy I miejsce - Jagoda Matyszewska (kl. VIII e) i III miejsce - Martyna Bobkowska (kl. VIII e).

Czytaj więcej...

Liga matematycznego sukcesu Magdaleny Sielaff

Tegoroczna XVIII Liga Matematyczna im. Zdzisława Matuskiego organizowana jest przez Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku i I L.O. im. Bolesława Krzywoustego. Konkurs jest prestiżową imprezą i ma na celu wyłonienie grupy uczniów szczególnie uzdolnionych matematycznie.

Czytaj więcej...

XVI Sejmik Kaszubski-Konkurs Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu

23 marca 2019 roku w SP nr 2 już po raz kolejny zorganizowano Szkolny Konkurs Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu w ramach Sejmiku Kaszubskiego. Dyrektor szkoły Kazimierz Bistroń serdecznie powitał trzyosobowe drużyny przybyłe z 16 szkół województwa pomorskiego. Konkurs od kilku lat odbywa się pod patronatem pomorskiego kuratora oświaty. Jak corocznie uczniowie musieli rozwiązać test sprawdzający wiedzę z zakresu literatury, historii, geografii, wiedzy o języku i kulturze Kaszub i Pomorza.

Czytaj więcej...

MAGDALENA LAUREATKĄ KURATORYJNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

15.03.2019 r. w Gimnazjum nr 26 im. Jana III Sobieskiego w Gdańsku odbył się trzeci etap Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego. Nasza uczennica odniosła niesamowity sukces-została laureatką!
Tytuł laureata zwalnia Magdę Sielaff z matematyki z egzaminu gimnazjalnego.
Magda bardzo ciężko pracowała ,aby osiągnąć taki wynik. Praca jednak z nią to sama przyjemność.
Życzymy Magdzie równie wysokich wyników w nowej szkole.

I miejsce i wyróżnienie w konkursie recytatorskim

25 marca 2019r. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyły się Powiatowe Eliminacje XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej, mające wyłonić reprezentantów wejherowskiego powiatu do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w maju br.
Organizatorem tego konkursu jest Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie, we współpracy z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, natomiast fundatorem nagród jest Starostwo Powiatowe w Wejherowie.

Czytaj więcej...