Artykuły

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019 r. zabrzmiał ostatni dzwonek roku szkolnego 2018/2019.


Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Luzinie rozpoczęła tej dzień od uroczystej Mszy Św. dziękczynnej za mijający rok szkolny. Następnie zebrała się na łące koło boiska szkolnego, by w blasku słońca podsumować zmagania z ostatnich 10 miesięcy. Uczniowie, którzy w sposób szczególny wyróżnili się w nauce, otrzymali świadectwa z biało-czerwonym paskiem oraz nagrody. Dyrektor podziękował też nauczycielom za cały rok wytężonej pracy, nagradzając wybranych nauczycieli Nagrodą Dyrektora.

Czytaj więcej...

Stare się kończy, by ustąpić miejsca nowemu...

Kiedy człowiek się rodzi, otwiera swoją czystą księgę. Każdy z nas ma do zapisania w niej nowe rozdziały. Rok szkolny jest dla uczniów i nauczycieli koleją kartą, w której uwiecznia się radosne i smutne, wesołe a czasem łzawe historie. Wszystkie one jednak składają się w całość, dzięki nim zyskujemy doświadczenie i ubogacamy nasze życie.

Czytaj więcej...

Poloneza czas zacząć…

17 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. prof. Gerarda Labudy odbył się bal klas trzecich gimnazjum oraz klas ósmych szkoły podstawowej. Uroczystość rozpoczęła się na boisku szkolnym od wspólnego poloneza z dyrektorem szkoły Kazimierzem Bistroniem i przewodniczącą Rady Rodziców Aleksandrą Meyer.

Czytaj więcej...

Dzień pustej klasy

W tym roku nasza szkoła wzięła udział w 4. edycji międzynarodowego święta edukacji w naturze zorganizowanego przez Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła". Ten dzień obchodzony jest co roku w trzeci piątek czerwca i jest wyjątkowym świętem edukacji na świeżym powietrzu. Jest to czas aby spędzić z uczniami czas poza budynkiem szkoły i promować edukację terenową, czas aby przełamać bariery w nauczaniu. Natura uczy, dotlenia, aktywizuje i pobudza wyobraźnię, a dodatkowo, to okazja aby zaoferować uczniom lekcję - przygodę.

Czytaj więcej...

Wycieczka krajoznawcza do Szklarskiej Poręby

W dniach 4-7/8 czerwca uczniowie klas : 8b, 8f oraz klasy 3c wzięli udział w wycieczce szkolnej, która odbyła się na trasie : Wrocław – Karkonosze - „Skalne Miasto”- Kompleks Osówka”. Celem wyjazdu było poznanie krajobrazów ziemi karkonoskiej oraz zabytków po stronie naszego południowego sąsiada Czech. Pierwszego dnia nasza grupa miała okazję, podziwiać piękną starówkę oraz ewenement na skalę europejską czyli Panoramę Racławicką we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Wycieczka krajoznawcza do Kotliny Kłodzkiej

W dniach 27-31 maja odbyła się wycieczka krajoznawcza do Kotliny Kłodzkiej klasy 8d i 3a. Uczestniczyło w niej 44 uczniów. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Uczniowie brali udział w lekcji czerpania papieru. Wieczorem grupa została zakwaterowana w ośrodku Mieszko w Zieleńcu gdzie przywitano nas obiadokolacją. Następnego dnia wraz z przewodnikiem wyruszyliśmy do Pragi. Mimo deszczowej pogody zwiedziliśmy zamek Hradczany, Most Karola i Stare Miasto.

Czytaj więcej...