Artykuły

Sukces naszych uczennic

Festiwal MORE THAN WORDS organizowany jest II Społeczną Szkołę Podstawową STO w Gdańsku już od trzynastu lat i skierowany jest do uczniów z terenu województwa Pomorskiego. Przebiega on w dwóch samodzielnych konkursach, recytatorskim oraz piosenki.

Zmagania młodzieży odbywają się w języku angielskim a utwory wywodzić muszą się z kręgu kultury anglojęzycznej. Uczestnicy mogą odtworzyć utwory znane z mediów lub skomponować własne. Na poziomie eliminacji szkolnych trzy uczennice naszej szkoły zakwalifikowały się do etapu międzyszkolnego: Oliwia Jagusiak, Pola Krauza oraz Oliwia Berlak.

Czytaj więcej...

Plastycy nagrodzeni

Uczennice klasy 8J odniosły sukces w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz.”.


Dominika Okrój laureatka III miejsca a Oliwia Kendziora uzyskała Wyróżnienie.


Konkurs miał na celu promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstw rolnych. Popularyzowanie czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzyć dzieciom poniżej 16 lat.

Czytaj więcej...

Nasi matematycy najlepsi w "Sobieskim"

Dobiegł końca organizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie IV Powiatowy Konkurs Matematyczno – Fizyczny. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu wejherowskiego i puckiego. Celem było rozwijanie i poszerzanie zainteresowań z zakresu matematyki i fizyki. Do drugiego etapu zakwalifikowali się uczniowie z największą liczbą punktów. Naszą szkołę reprezentowały: Oliwia Kendziora z kl.VIIIj, Natalia Teclaf z kl.VIIIj i Paulina Wiśniewska z kl.VIIIj.

Uczniowie musieli przejść przez trzy etapy zmagań: eliminacje szkolne, przygotować prezentację, pt: „Badanie fizycznego ruchu ciał i ich matematyczny opis” i etap powiatowy.

Na 13 drużyn z powiatu wejherowskiego i puckiego w finale nasze ósmoklasistki zajęły pierwsze miejsce.

Czytaj więcej...

Słówka prostsze z Insta.Ling!

W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w innowacyjnym systemie nauki słówek Insta.Ling. Skuteczne opanowanie słówek z języka obcego to nie lada wyzwanie.Niektórzy poddają się już na początku nauki. Uczą się i szybko zapominają. Z Insta.Ling jest inaczej. System wspiera uczniów, utrwala z nimi słownictwo,a także, co niezmiernie ważne, uczy systematyczności.

Czytaj więcej...