Artykuły

PIOSENKA I POEZJA ANGIELSKA NA MEDAL!

Co roku organizujemy w naszej szkole eliminacje do regionalnego konkursu poezji i piosenki angielskiej „More Than Words”. Młodzi artyści wykonują znane utwory muzyczne oraz recytują wybraną przez siebie poezję. Laureaci szkolnego etapu reprezentują szkołę na festiwalu w Gdańsku. Oprawa imprezy dostojna, ponieważ już od lat finał odbywa się w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku.

Czytaj więcej...

Biwak klasy 7k w Jastrzębiej Górze

W dniach 24.04-26.042019 r. uczniowie klasy 7k pod opieką p. Marzeny Kankowskiej oraz p. Barbary Kędra przebywali w pięknych nadmorskich miejscowościach - Jastrzębiej Górze oraz Władysławowie.

Po dotarciu na miejsce zakwaterowaliśmy się w Domkach Latarnikach znajdujących się obok latarni morskich w Rozewiu. Następnie wyruszyliśmy na pieszą wędrówkę , aby poznać uroki Jastrzębiej Góry znajdującej się w północno – zachodnim krańcu Pobrzeża Kaszubskiego.

Czytaj więcej...

Biwak klasowy 7 f w Garczynie

W dniach 8-10 maja 2019 r. odbył się biwak klasy 7f w formie obozu survivalowego. Uczniowie spędzili 2,5 dnia w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie, gdzie pod czujnym okiem instruktorów brali udział w rozmaitych ćwiczeniach sprawnościowych oraz misjach survivalowych takich jak budowa schronienia w lesie, rożnego rodzaju wspinaczki, zjazd tyrolką nad jeziorem, zajęciach z obsługi łuku strzelniczego, a także rozpalania ognia.

Czytaj więcej...

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

„Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.”
Jan Paweł II

 

29 kwietnia 2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W swoim wystąpieniu młodzież zwróciła uwagę na to, by budować w sobie patriotyzm i uczyć się odpowiedzialności za Ojczyznę od najmłodszych lat.

Czytaj więcej...

Pomagamy!

Przedświąteczna akcja wolontariuszy z naszej szkoły, która odbyła się 5 kwietnia br., miała na celu zebranie jak największą ilość produktów spożywczych dla osób borykającymi się z ciężką chorobą stwardnienia rozsianego. Z inicjatywy prezeski luzińskiego oddziału Stowarzyszenia na Rzecz Osób ze Stwardnieniem Rozsianym p. Doroty Labudy, udało nam się zorganizować akcję w czterech dyskontach; nie tylko w miejscowej Biedronce, ale również w Wejherowie i Bolszewie.

Czytaj więcej...

Spektakl profilaktyczny „Wspierajmy się”

Dnia 26 kwietnia 2019 roku w Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej w Luzinie odbyło się spotkanie uczniów klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 2 ze Sławkiem Pyrko - profilaktykiem, propagatorem zdrowego stylu życia, muzykiem, pasjonatem bluesa. Artysta z profilaktyką uzależnień związany jest od roku 2009, jako inicjator wielu akcji prospołecznych uczestniczył w wielu festiwalach, gdzie prowadził panele dyskusyjne dotyczące problemów młodzieży.

Czytaj więcej...