Nasi matematycy najlepsi w "Sobieskim"

Dobiegł końca organizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie IV Powiatowy Konkurs Matematyczno – Fizyczny. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu wejherowskiego i puckiego. Celem było rozwijanie i poszerzanie zainteresowań z zakresu matematyki i fizyki. Do drugiego etapu zakwalifikowali się uczniowie z największą liczbą punktów. Naszą szkołę reprezentowały: Oliwia Kendziora z kl.VIIIj, Natalia Teclaf z kl.VIIIj i Paulina Wiśniewska z kl.VIIIj.

Uczniowie musieli przejść przez trzy etapy zmagań: eliminacje szkolne, przygotować prezentację, pt: „Badanie fizycznego ruchu ciał i ich matematyczny opis” i etap powiatowy.

Na 13 drużyn z powiatu wejherowskiego i puckiego w finale nasze ósmoklasistki zajęły pierwsze miejsce.


Serdecznie gratulujemy uczennicom wspaniałego sukcesu. Zwycięstwo jest zasłużoną nagrodą za wielką wiedzę, pracowitość, sumienność i systematyczność. Z pewnością to zaledwie początek i jednocześnie zapowiedź przyszłych osiągnięć.

 

Dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.

 

Nauczyciele matematyki i fizyki