TRZECIE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

Aby zakwalifikować się do finału wojewódzkiego, piłkarki z naszej szkoły musiały najpierw wygrać dwa etapy eliminacji i pokonać rywalki z czterech powiatów.


Pierwszym etapem eliminacji były Mistrzostwa Powiatu w Futsalu Dziewcząt, które odbyły się 21.11.2018r. w Rumii. W zawodach wzięło udział 9 zespołów. W rozgrywkach grupowych, piłkarki z Luzina, wygrały 4:0 z Choczewem i 4:1 z Redą. W półfinale pokonały Wejherowo 2:0, a w meczach finałowych po 4:0 szkoły z Łęczyc i Kielna.


Kolejnym etapem był Półfinały Wojewódzkie, który odbył się 29.11.2018r. w hali sportowej naszej szkoły. W rywalizacji wzięły udział 4 drużyny, które reprezentowały powiaty: wejherowski, kartuski, pucki oraz lęborski. Drużyna dziewcząt z naszego gimnazjum była faworytem zawodów i potwierdziła to na boisku, wygrywając 3:0 z Baninem oraz 5:0 z drużyną z Nowej Wsi Lęborskiej, remisując jedynie z Darżlubiem 0:0. W trakcie tych zawodów, na ręce dyrekcji naszej szkoły została wręczona nagroda za trzecie miejsce w powiecie, w rankingu szkół prowadzonym przez WSZS.


Po zajęciu pierwszego miejsca w Półfinale Wojewódzkim, zawodniczki z naszej szkoły wzięły udział w „Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Futsalu Dziewcząt”. Zawody te odbyły się 07.12.2018r. w Bojanie, uczestniczyło w nich 5 najlepszych zespołów z województwa Pomorskiego. Piłkarki z Luzina, dwa pierwsze mecze minimalnie przegrały z Malborkiem i Polnicą po 1:0. Były to jednak bardzo zacięte i wyrównane pojedynki. W kolejnych meczach było już lepiej, zremisowały z Łubianą 1:1 i pokonały Gdynię 5:0, co dało im ostatecznie trzecie miejsce.


Gratulujemy!!!

 

Skład zespołu:


Julia Fajter, Milena Fajter, Nikola Kankowska, Bernadetta Landowska, Samuela Landowska, Andżelika Kotłowska, Wiktoria Miotk, Oliwia Falk, Julia Bargańska, Weronika Westphal.