Podsumowanie konkursu plastycznego "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa"

Z okazji zbliżających się świat Bożego Narodzenia nauczyciel świetlicy szkolnej Joanna Borska ogłosiła i zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”, którego podsumowanie nastąpiło 13 grudnia 2019r. Celem konkursu było przybliżenie i zainteresowanie dzieci tradycjami Świąt Bożego Narodzenia. Dodatkowym atutem uczestnictwa w tego typu konkursach jest rozwijanie wyobraźni plastycznej dzieci, jak również możliwość poznania różnych technik wykonawczych oraz prezentacja swoich talentów plastycznych.

Do konkursu zgłoszono 17 barwnych prac plastycznych wykonanych przez uczniów z pierwszych klas. Młodzi plastycy wykazali się dużą inwencją artystyczną wykonując ozdoby choinkowe, bombki w formie przestrzennej i płaskiej oraz łańcuchy z elementami origami. Uczestnicy konkursu do wykonania swoich prac wykorzystali przeróżne materiały, np: styropianowe bombki, szyszki, cekiny, płatki kosmetyczne, bibułę, papier kolorowy, wstążki i inne materiały.

 

Praca komisji konkursowej nie należała do najłatwiejszych, gdyż wszystkie ozdoby urzekały pięknem, pomysłowością i odznaczały się różnorodną formą wykonania. Głównymi kryteriami oceny świątecznych ozdób było nawiązanie do tradycji świąt, oryginalność, samodzielność wykonania oraz kompozycja i kolorystyka prac.

 

W konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową jury nagrodziło i wyróżniło następujące osoby:
I miejsce – Julia Baranowska kl. I C
II miejsce – Julia Kożyczkowska kl. I B
III miejsce – Blanka Kulon kl. I A

 

Wyróżnienie otrzymali:
Agata Kotłowska kl. I A
Julia Lesner kl. I C
Hubert Szotrowski kl. I C

 

Wszystkie ozdoby wykonane na konkurs zostały wyeksponowane i zawieszone na szkolnej choince w świetlicy szkolnej.


Joanna Borska