Bal karnawałowy w szkole

5 lutego w nasze szkole odbył się bal karnawałowy w którym wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Karnawał jest tradycją wywodzącą się z religii rzymsko – katolickiej. W tym czasie bawią się zarówno dorośli jak i dzieci. Nasi podopieczni niecierpliwie czekali na moment rozpoczęcia balu. Stworzyliśmy im jedną z nielicznych okazji do przebrania się, dzięki temu dzieci mogły przeobrazić się w ulubioną postać z bajki bądź książki. Dla uczniów naszej szkoły czekały wcześniej zorganizowane przez Katarzynę Kamień zabawy prowadzone przez wykwalifikowane panie animatorki.

Bal rozpoczął pociąg wyruszający z Polski, a zatrzymujący się w takich krajach jak Francja czy Brazylia. Pociągowi towarzyszyły muzyczne rytmy tamtejszych regionów, a mianowicie kankan i samba. Podczas balu największą radość dzieciom sprawił niespodziewany gość Olaf, bohater „Krainy Lodu”,który zaprosił naszych milusińskich do wspólnego tańca. Mieliśmy też lawinę baniek mydlanych, które każde dziecko chciało złapać oraz bitwę na śnieżki. Na koniec, jak to zwykle na prawdziwych balach bywa został wybrany król i królowa balu.

 

Katarzyna Kamień