Sukces naszych uczennic

Festiwal MORE THAN WORDS organizowany jest II Społeczną Szkołę Podstawową STO w Gdańsku już od trzynastu lat i skierowany jest do uczniów z terenu województwa Pomorskiego. Przebiega on w dwóch samodzielnych konkursach, recytatorskim oraz piosenki.

Zmagania młodzieży odbywają się w języku angielskim a utwory wywodzić muszą się z kręgu kultury anglojęzycznej. Uczestnicy mogą odtworzyć utwory znane z mediów lub skomponować własne. Na poziomie eliminacji szkolnych trzy uczennice naszej szkoły zakwalifikowały się do etapu międzyszkolnego: Oliwia Jagusiak, Pola Krauza oraz Oliwia Berlak.

Konkurs ten od wielu lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem dlatego też szczególnie cieszymy się z ogromnego sukcesu Oliwii Jagusiak, która zajęła II miejsce na podium w kategorii piosenka, śpiewając utwór Adele pt. "I won't let you close enough to hurt me" Wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymała uczennica tej samej klasy, Pola Krauza, a utwór przez nią zaprezentowany to "Sweet dreams are made of this" grupy Eurythmics. Serdecznie gratulujemy podjętego wysiłku oraz odwagi w przekraczaniu granic swoich możliwości.

 

 

J.Szulta