Dzień Matki w klasie I ,,b”

Dzień 26 maja czyli Święto Matki jest jednym z najpiękniejszych dni w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, które są wyrazem szacunku i miłości dla naszych mam. Słowo matka jest synonimem ciepła rodzinnego, miłości, dobroci oraz przywiązania. Symbol matki stał się inspiracją dla poetów, artystów czy kompozytorów. Komponowano o niej pieśni, pisano wiersze a także jej wizerunek utrwalano na płótnie. Przedstawiano ją zarówno zmęczoną, spracowaną jak i radosną, uśmiechniętą oraz dumną z roli jaką pełni.

Dzień Matki zaczęto obchodzić w Stanach Zjednoczonych w 1910 roku. W Polsce po raz pierwszy dzień ten obchodzono w 1923 roku w Krakowie.
Również uczniowie z klasy I ,,b” chcieli uczcić to piękne święto w sposób wyjątkowy dlatego wspólnie z wychowawcą oraz nauczycielem wspomagającym przygotowali program artystyczny w wersji multimedialnej. Uczniowie z zaangażowaniem recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki.
Mamy otrzymały również od swoich pociech samodzielnie wykonane upominki- serduszka, które udekorowali według własnego pomysłu, wkładając całe swoje serca.
K. Kasperska